آنجا تهران اعتراف اتوبوس بازداشت ایستگاه

آنجا: تهران اعتراف اتوبوس بازداشت ایستگاه روزنامه اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی هیجان «درهم» در بازار دلا‌ر

روز گذشته، دلار جهت نخستین بار از دی ماه سال گذشته به بالای مرز ۴۱۰۰ تومانی سرک کشید. عامل مهم زیاد کردن قیمت شاخص ارزی، رشد قیمت حواله درهم بود که هیجان در می

هیجان «درهم» در بازار دلا‌ر

هیجان «درهم» در بازار دلا ر

عبارات مهم : بازار

روز گذشته، دلار جهت نخستین بار از دی ماه سال گذشته به بالای مرز ۴۱۰۰ تومانی سرک کشید. عامل مهم زیاد کردن قیمت شاخص ارزی، رشد قیمت حواله درهم بود که هیجان در میان معامله گران بازار داخلی را اوج برد. رسیدن حواله درهم به قیمت ۱۱۲۷ تومان موجب شد بهای شاخص ارزی تا ۴۱۲۰ تومان رشد کند. هیجان درهم با اثرگذاری بر قیمت دلار به طور غیرمستقیم در بازار سکه نیز اثرگذار شد. روز گذشته فلز گرانبهای داخلی ۳۰ هزار تومان زیاد کردن را تجربه کرد و به قیمت یک میلیون و ۳۸۵ هزار تومان رسید. این بیشترین قیمت سکه در ۴ سال اخیر بود.

در سومین روز هفته، دلار و سکه رکوردهای افزایشی جدیدی را به ثبت رساندند. روز دوشنبه، دلار با ۲۷ تومان زیاد کردن به بهای ۴ هزار و ۱۲۰ تومان رسید. این بیشترین زیاد کردن بهای شاخص ارزی از ۱۸ مهرماه بود و موجب شد که این ارز جهت نخستین بار از تاریخ ۷ دی ماه ۹۵ بالای سطح ۴ هزار و ۱۰۰ تومانی نوسان کند. همسو با مرزشکنی دلار، روز دوشنبه سکه تمام بهار آزادی نیز از میانه کانال یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان فاصله گرفت و با ۳۰هزار تومان زیاد کردن به بهای یک میلیون و ۳۸۵ هزار تومان رسید. این بالاترین قیمت سکه نسبت به میانگین قیمت آن در بهمن سال ۹۱ بود. عامل مهم رشد سکه، زیاد کردن بهای شاخص ارزی بود.

هیجان «درهم» در بازار دلا‌ر

به گفته فعالان، عوامل زیادی در رشد دلار نقش داشتند که از آن میان نقش حواله درهم برجسته تر بود. در واقع می توان گفت کلید زیاد کردن قیمت دلار در دستان حواله درهم بود. روز گذشته، پیش از شروع معاملات بازار داخلی، در کانال های تلگرامی عنوان شد که نخستین معامله درهم با قیمت هزار و ۱۲۵ تومان انجام شد. این قیمت که ۵ تومان بالاتر از روز یکشنبه بود، موجب شد افزایشی های بازار در پاساژ افشار فعال تر شوند و با زیاد کردن خریدها قیمت را بالاتر ببرند. در این وضعیت، عده ای نیز زیاد کردن قیمت را غیرقابل اجتناب دانسته و عنوان کردند با نزدیک شدن به آخرین ماه پاییز تقاضا در بازار اوج رفته و به تبع آن قیمت جنبش شده است است.

حتی عده ای باور دارند، تقاضا در پاییز امسال زیاد از سال های گذشته خواهد بود. به گفته آنها از یکسو روابط تجاری اصلاح یافته و به تبع آن واردات کشور زیاد کردن یافته است و از سوی دیگر، عده زیادی به امید تکرار روند افزایشی آذرماه های سال های اخیر جهت خرید دلار وارد بازار می شوند. به عبارت دیگر، این عده اقدام به خرید دلار می کنند؛ چراکه امیدوارند مانند آذر سال های گذشته قیمت روند افزایشی را طی کند.

روز گذشته، دلار جهت نخستین بار از دی ماه سال گذشته به بالای مرز ۴۱۰۰ تومانی سرک کشید. عامل مهم زیاد کردن قیمت شاخص ارزی، رشد قیمت حواله درهم بود که هیجان در می

توقف فروش صرافی ها

ساعت ۱۱ ظهر روز دوشنبه بر تابلوی اکثر صرافی ها قیمت فروش دلار زیر ۴هزار و ۱۰۰ تومان ثبت شده است بود و زیاد بازیگران رسمی بازار قیمت بسته شده است روز یکشنبه خود را عوض کردن نداده بودند. با این حال، هنگامی که متقاضی از صرافی ها خواستار دریافت دلار می شد، با پاسخی مبنی بر نبود موجودی دلار در آن مرکز خرید و فروش مواجه می شد.

به این ترتیب، صرافی هایی که در ابتدای روز قیمت را زیر ۴ هزار و ۱۰۰ تومان درج کرده بودند، دلاری جهت عرضه نداشتند یا در صورت داشتن موجودی دلار تمایلی به فروش آن نداشتند.به گفته یکی از بازیگران باتجربه بازار، زیاد کردن قیمت دلار در میان معامله گران پاساژ افشار و رشد قیمت حواله درهم موجب شده است بود که در ساعات ابتدای روز هیجان در بازار زیاد کردن پیدا کند و فضا جهت بازیگران با ابهام مواجه شود. با این حال، هر چه قدر از ابتدای روز فاصله گرفتیم، بازار زیاد به اعداد بالای مرز ۴ هزار و ۱۰۰ تومان عادت کرد و شدت نوسانات نیز جهت یک روز پرتقاضا نسبتا معقول ماند.

هیجان «درهم» در بازار دلا‌ر

دلار که در پاساژ افشار معاملات خود را با قیمت ۴ هزار و ۱۰۶ تومان شروع کرده بود، در نهایت روی رقم ۴ هزار و ۱۲۰ تومان به کار خود آخر داد. در کنار رشد دلار، روز دوشنبه، قیمت ارزهای اروپایی مهم نیز افزایشی شد. در سومین روز هفته، یورو با ۲۵ تومان زیاد کردن به بهای ۴ هزار و ۸۶۰ تومان رسید. پوند انگلیس نیز با رشد ۲۵ تومانی به رقم ۵ هزار و ۵۲۰ تومان رسید. رشد پوند در شرایطی ثبت شد که در بازارهای جهانی در برابر دلار تضعیف شده است بود. همچنین در ساعات انتهایی روز گذشته، سکه و دلار نیز در معاملات غیررسمی رشد بیشتری را تجربه کردند تا به محدوده های قیمتی تازه ورود کنند.

هیجانات درهمی

صبح روز دوشنبه، حواله درهم هزار و ۱۲۵ تومان قیمت خورد. این قیمت که ۵ تومان بالاتر از روز یکشنبه بود، سیگنال افزایشی به بازار داخلی ارسال کرد، به طوری که در ساعات ابتدایی روز در معاملات پاساژ افشار هیچ معامله گری حاضر نشد زیررقم ۴ هزار و ۱۰۵ تومان اقدام به فروش کند. به این ترتیب، رشد قیمت حواله درهم در مقطعی موجب شد که معامله گران بازار داخلی ارز خود را احتکار کنند، هرچند که خیلی سریع فضای بازار عادی و معاملات از سر گرفته شد. در ادامه روز قیمت حواله درهم به زیاد کردن خود ادامه داد و تا رقم هزار و ۱۲۷ تومان اوج رفت. همسو با آن معامله گران داخلی نیز خریدهای خود را اوج بردند. فعالان بازار، عوامل متفاوتی را جهت رشد قیمت حواله درهم ذکر کردند.

روز گذشته، دلار جهت نخستین بار از دی ماه سال گذشته به بالای مرز ۴۱۰۰ تومانی سرک کشید. عامل مهم زیاد کردن قیمت شاخص ارزی، رشد قیمت حواله درهم بود که هیجان در می

برخی زیاد به هیجانات و شایعات خبری تکیه داشتند،حال آنکه گروه دیگری زیاد عوامل بنیادی را در رشد قیمت موثر دانستند. به گفته یکی از بازیگران باتجربه بازار، بعضی معامله گران غیررسمی تلاش می کردند با جوسازی اطراف بعضی اخبار این فضا را در بازار داخلی ایجاد کنند که در آینده روابط تجاری بین کشور عزیزمان ایران و امارات تیره تر خواهد شد و به تبع آن، قیمت درهم راه صعودی را با نوسان شدید خواهد پیمود.

این عده حتی تلاش داشتند خبر بازی نکردن تیم های اماراتی در کشور عزیزمان ایران و قطر را به عنوان نشانه ای از بد شدن روابط تجاری کشور عزیزمان ایران و امارات قلمداد کنند. این در حالی است که منابع رسمی عنوان کرده اند که در روابط بانکی کشور عزیزمان ایران و امارات عوض کردن خاصی به وجود نیامده هست. در کنار آن، تنش های اخیر منطقه ای دیگر موضوعی بود که این عده تلاش داشتند با ایجاد سناریوهای بدبینانه در مورد آن، هیجان را در بازار اوج ببرنددر این میان، عده ای رشد قیمت حواله درهم را ناشی از زیاد کردن تقاضا دانستند و عنوان کردند به طور طبیعی در این وقت از سال، تقاضای تجاری زیاد کردن پیدا می کند و به تبع آن قیمت را در مسیر افزایشی قرار می دهد. در این مسیر، اگر روند قیمت مطابق با سال های گذشته رقم بخورد، باید در فصل آخر سال در انتظار بازگشت ارزهای خریداری شده است به بازار باشیم.

هیجان «درهم» در بازار دلا‌ر

اخبار اقتصادی – دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs