آنجا تهران اعتراف اتوبوس بازداشت ایستگاه

آنجا: تهران اعتراف اتوبوس بازداشت ایستگاه روزنامه اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی شکایت دولت از تخلفات انتخاباتی نیروهای نظامی و ائمه جمعه

معاون حقوقی رئیس‌جمهور می‌گوید: تعداد بسیار زیادی تخلفات رسانه‌ای، تخلفات بعضی نیروهای نظامی، انتظامی، ائمه جمعه و جاهای متفاوت در انتخابات وجود دارد که دولت بر

شکایت دولت از تخلفات انتخاباتی نیروهای نظامی و ائمه جمعه

شکایت دولت از تخلفات انتخاباتی نیروهای نظامی و ائمه جمعه

عبارات مهم : تخلفات

معاون حقوقی مدیر جمهور می گوید: تعداد بسیار زیادی تخلفات رسانه ای، تخلفات بعضی نیروهای نظامی، انتظامی، ائمه جمعه و جاهای متفاوت در انتخابات وجود دارد که دولت بر اساس آنها شکایت کرد.

حجت الاسلام مجید انصاری در گفت وگو با خبرآنلاین راجع به احضار بعضی استانداران به دستگاه قضایی گفت: تعداد محدودی از استانداران، فرمانداران و بخشداران راجع به پرسشها انتخابات به دستگاه قضایی احضار شدند، دفاع و صحبت کردند، بعضی موارد منع تعقیب خورد و بعضی موارد نیز در دست پیگیری هست. به هر حال اگر موردی خلاف قانون باشد، دستگاه قضایی پیگیری خواهد کرد.

شکایت دولت از تخلفات انتخاباتی نیروهای نظامی و ائمه جمعه

وی با بیان اینکه ما خواهان برخورد یکسان و عادلانه دستگاه قضایی هستیم، افزود: ما نیز مجموعه شکایات خود را به دستگاه قضایی ارسال کردیم چون به طور متقابل تعداد بسیار زیادی تخلفات رسانه ای، تخلفات بعضی نیروهای نظامی، انتظامی، ائمه جمعه و جاهای متفاوت در انتخابات وجود دارد که دولت براساس آنها شکایت کرد.

معاون حقوقی مدیر جمهور تأکید کرد: مجموعه تخلفات انتخاباتی در قالب شکایت ستاد کاندیداها و ستاد وزارت کشور هم وجود دارد و بعضی هم جنبه جرم عمومی محسوب می شود. مثل استفاده از اموال عمومی به وسیله بعضی نهادها و ارگان ها یا دخالت در انتخابات له یا علیه نامزدها از سوی اشخاص یا دستگاه هایی که جهت ورود به این حوزه ممنوع بودند. مجموعه این شکايت ها از سوی معاونت حقوقی مدیر جمهور به شورای نگهبان و دستگاه قضایی فرستاده شد. در حال پیگیری هستیم که قوه قضاييه به اين موارد پیگیری دقیق کند.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور می‌گوید: تعداد بسیار زیادی تخلفات رسانه‌ای، تخلفات بعضی نیروهای نظامی، انتظامی، ائمه جمعه و جاهای متفاوت در انتخابات وجود دارد که دولت بر

وی ادامه داد: طبق موازین قانونی و براساس تأکیدی که رهبر معظم انقلاب داشتند، باید به مجموعه اين تخلفات پیگیری شود. گرچه تخلفات در روند انتخابات تأثیری نداشت و روند انتخابات سالم بود، ولی مورد نیاز است با تخلفات برخورد صورت گیرد که در آينده تکرار نشود.

این عضو دولت تدبیر و امید راجع به تلاش تخریب کنندگان جهت برابر هم قرار دادن دولت و سپاه گفت: متأسفانه بعضی جریانات تخریبگر طی 4 سال گذشته، همواره علیه دولت یا بعضا شخص آقای مدیر جمهور فعال بودند و فعالیتشان را متوقف نکردند و دوباره فصل جدیدی را شروع کردند.

وی افزود: سپاه به عنوان یکی از نهادهای نظامی در کنار ارتش و نیروی انتظامی وظایف ذاتی، قانونی و حقوقی دارد و وظایف خود را انجام می دهد. دولت نیز یک قوه بزرگ هست. بنابراین تقابل دولت با یک نهاد نظامی اصلا بی معناست و به نظر می رسد این شیطنت های رسانه ای هست. بعضا هم ممکن است القائات بیگانه باشد و متأسفانه در داخل هم بعضی تکرار می کنند.

شکایت دولت از تخلفات انتخاباتی نیروهای نظامی و ائمه جمعه

انصاری یادآور شد: سپاه به عنوان یک نهاد نظامی که از ابتدای انقلاب بوده و هست، تاکنون نقش بزرگی در کشور ایفا کرده و خواهد کرد. دولت هم طبق قانون در جهت تقویت بنیه دفاعی از همه نیروهای مسلح و نظامی و انتظامی حمایت کرده و این کار را ادامه خواهد داد. در مجموع اساسا این بحث ها انحرافی و مشکوک است که نباید به آنها دامن زده شود.

واژه های کلیدی: تخلفات | مجموعه | دستگاه | انتخابات | نیروهای مسلح | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs