آنجا تهران اعتراف اتوبوس بازداشت ایستگاه

آنجا: تهران اعتراف اتوبوس بازداشت ایستگاه روزنامه اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری سرنوشت فیلمهای توقیفی مردادماه مشخص می‌شود / وزیر ارشاد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت که فیلمهایی که در اوضاع توقیف به سر می‌برند در مرداد ماه سرنوشتشان مشخص می‌شود. 

سرنوشت فیلمهای توقیفی مردادماه مشخص می‌شود / وزیر ارشاد

وزیر ارشاد:سرنوشت فیلمهای توقیفی مردادماه مشخص می شود

عبارات مهم : فرهنگ

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت که فیلمهایی که در اوضاع توقیف به سر می برند در مرداد ماه سرنوشتشان مشخص می شود.

به گزارش گروه تحریریه سایت پویا، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه برگزاری اختتامیه سی امین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان در جمع خبرنگاران راجع به ماندن در پست وزیری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: صحبت راجع به کابینه دولت در صلاحیت مدیر جمهوری است و باید از هرگونه گمانه زنی در این زمینه پرهیز کرد. مدیر جمهوری شخصا با مطالعه و شناختی که خودش دارد همکاران خود در کابینه را گزینش می کند.

سرنوشت فیلمهای توقیفی مردادماه مشخص می‌شود / وزیر ارشاد

وی افزود: همه کسانی که در کنار مدیر جمهور هستند آرزوی توفیق و موفقیت او را جهت توسعه در این سرزمین دارند و ما چه در دولت باشیم یا نباشیم کمک و یاری جهت مدیر جمهوری خواهیم بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: تقاضا می کنم اصحاب رسانه فضای یک ماه آینده را فضای آرامش و ثبات قرار دهند و بدانید کسی جز مدیر جمهوری تصمیم گیرنده نخواهد بود. من هم در کنار مدیر جمهوری خواهم بود و در هر سمتی که او صلاح بداند با وی همکاری می کنم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت که فیلمهایی که در اوضاع توقیف به سر می‌برند در مرداد ماه سرنوشتشان مشخص می‌شود. 

صالحی امیری درباه نتیجه پرونده فیلم های توقیفی نیز بیان کرد: در این زمینه من تاکید کردم که مبنا پیگیری و تعیین وظیفه است ولی این به معنای تایید همه فیلم ها نیست. از اول مبنای کار بر این اساس تعریف شده است است که فیلم ها بازبینی شوند و آنهایی که امکان اصلاح دارند اصلاح شوند و مجوز آنها جهت اکران صادر شود و آثاری که امکان اصلاح ندارند تعیین وظیفه شوند. ما گفتیم که باید به بلاتکلیفی راجع به فیلم های توقیفی آخر داده شود و از این منظر چیزی که من و مدیر شرکت سینمایی گفتیم به معنای صدور مجوز اکران جهت فیلم های توقیفی نیست بلکه به معنای بازبینی و بازبینی هست. ما مردادماه همه فیلم های توقیفی را تعیین وظیفه می کنیم.

وی راجع به تحریم بعضی فیلم ها به وسیله حوزه هنری گفت: این مساله در صلاحیت شورای صنفی هست. ما به عنوان وزارت ارشاد مداخله مستقیمی در این عنوان نداریم ولی توصیه می کنیم که فضای سینما در اختیار جامعه بزرگ سینمایی قرار گیرد و با مرزبندی ها و خط کشی ها مخالفیم. باید در چارچوب شورای صنفی مربوطه این مساله حل و فصل شود و وزارت ارشاد دخالت مستقیمی در این باره نخواهد کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آخر راجع به عوض کردن اعضای شورای پروانه ساخت و پروانه نمایش توضیح داد: این عنوان مربوط به مسایل تخصصی شرکت سینمایی هست، ما در هر شرایطی عالی ترین ها را جهت این امر گزینش خواهیم کرد. در این خصوص آقای حیدریان مدیر شرکت سینمایی در حال مطالعه است و هر تصمیمی که بگیرد قطعا به صلاح و نفع سینما خواهد بود.

واژه های کلیدی: فرهنگ | اسلامی | سینمایی | وزیر ارشاد | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs